Porsche, yeni 718 T Cayman ve Boxster modelleri ile kendisinden her zaman olduğu gibi söz ettirecek.

718 T isminin sonunda yer alan”T” Touring olarak geçmekte ve anlam olarak, performans olduğunu ilk başta belirtmekte fayda var. Yeni Porsche 718 T Cayman ve Boxster, 2.0 litrelik 300hp güç üreten üniteye sahip olup, manual veya PDK çift kavrama şanzımanla tercih edilebiliyor olacak. Manual şanzıman tarafından 0-100 hızlanması fabrika değerleri 5.1 saniye olarak belirtilirken, PDK çift kavramalı otomatik şanzıman kombinasyonu ile bu oran 4.7 saniyelere kadar düşmektedir.

Tasarım anlamında, özel kapı kolları, yan ayna kapakları ve 718 isminin yer aldığı marşpiyel üstü kapı etekleri, aracı farklı kılan detaylardan. Ayrıca yeni nesil Porsche araçlarda görmeye alışık olduğumuz yekpare stop led grubu da, yine göze çarpan bir diğer detaylar arasında.

718 T’ de standart olarak bulunan Sport Chrono paketi, direksiyon simidindeki Mod anahtarı kullanılarak seçilebilen Normal, Sport, Sport Plus ve Individual sürüş modlarını sunar. Sport ve Sport Plus, manuel şanzımanla vites değiştirirken, hem motor yönetim sisteminde hem de hızlandırıcıda daha dinamik özellikler barındırmasını sağlar. Sport Plus ayrıca, Porsche Aktif Stabilite Yönetimi (PASM), Porsche Aktif Aktarma Organları Montajları (PADM) adaptif vücut konumlandırması ve opsiyonel Porsche çift kavramalı şanzıman konfigürasyonunu daha da optimize ederek 718 T’nin dinamik cevaplar vermesini sağlar. PDK ile birlikte, Mode Switch’in ortasındaki Launch Control fonksiyonu ve Sport Response butonu da ayrıca sürücüsüne sunulmuş olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu modelin bir diğer özelliği ise dinamik vites kutusu montajıdır. PADM sistemi motor / vites kutusundaki titreşimleri en aza indirir ve aktarma organlarının tamamının hareketlerini kontrol etmeye yardımcı olur. Bu, hızlanma frenleme veya dinamik viraj alma sırasında artırılmış hassasiyet ve kararlılık ile yola daha iyi tutunmasını sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin