Yeni Insignia Grand Sport’u konforlu, lüks, yakışıklı gibi özelliklerle nitelendirebiliriz ancak sürüşünün keyifli olduğunu pek söyleyemeyiz. Yeni GSi modeli, iki uç arasındaki dengeyi sağlamayı hedefliyor.

Hem sedan hem de station wagon olarak sunulacak olan modelin kaputunun altında 2 litrelik turbo motor bulunuyor. 257 HP güce ve 400 Nm torka sahip model, 8 ileri şanzımanıyla gücü 4 tekerlekten yere aktarıyor. Spor süspansiyonlar ve Brembo frenleri ile keyifli bir sürüş için gereken herşey eklenmiş gibi.

Sport Tourer versiyonu tercih edenler için bir diğer motor seçeneği daha sunulmuş. 2 litrelik biturbo dizel motor biraz daha ekonomik bir seçenek arayanları bekliyor. 198 HP güce ve 480 Nm torka sahip motor biraz daha güçsüz gözükse de kesinlikle daha tutumlu bir tercih. Benzinli motorun yakıt tüketiminin 8,8 lt/100km, dizel motorun ise 7,2 lt/100km civarında yakıt tüketimi olacağı söyleniyor. Gerçek değerleri model yollara çıktıktan sonra göreceğiz.

Peki 200-260 HPlik motorlar yakışıklı modelimizin performanslarını nereye taşımış? Bilmiyoruz. Opel modelin performans detaylarını henüz açıklamadı. Bildiğimiz kadarıyla modelin geliştirmeleri hala Nürburgring pistinde devam ediyor.

Modele özel tamponlar, yan etekler, bagaj üstü spoilerı ve 20 inçlik jantlar ile modelin normal Insignia’dan kolayca ayrılacağını söyleyebiliriz.  Model 2018 yılının ilk aylarında yollarda olacak, Türkiye’ye giriş yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor.

Insignia Grand Sport testimizi izlemek için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin