CES fuarının bir diğer yıldızı olan Mercedes, Avatar filminden esinlenerek tasarladığı Vision konsept ile meraklılarının karşısına çıktı!

Mercedes markası, küresel otomobil pazarında elbette dikkatleri üzerinde toplayan en büyük otomobil üreticilerinden bir tanesi olduğu konusunda muhakkak herkes hem fikirdir. Ancak bazı otomobil üreticileri var ki, günümüz otomobillerinin yanı sıra gelecekte bizleri neler resim edileceğini küresel pazarda anlatmaya çalışır. Nitekim bunlar konsept olarak karşımıza geliyor olsa da, büyük çoğunluğu ise üretim bandına çıkmaz.

Mercedes ise CES fuarında gelecekte bizlerin neleri beklediğini, James Cameron’un Avatar filminden esinlenerek Vision konsept ile gün yüzüne çıkarmış durumda. Bugüne kadar Mercedes’in konsept aracı ilk etapta sıra dışı ve üretilmeyecek gibi düşünülse de, bugüne kadar sergilenen konsept araçlara ve uzun vadede hangi aşamalara geldiklerine bakacak olursak, bu aracında uzun vadede karşımıza çıkacağını tahmin etmek zor olmayacaktır. Teknik detaylarda, günümüz elektrifikasyon teknolojisini sonuna kadar kullanmayı başaran Mercedes, 470 beygir güç üreten elektrik ünitesi ile tam 700 kilometre menzile sahip olabileceğini belirtiyor. Günün sonunda ise aslında batarya teknolojilerin ne denli gelişmeye açık olduğunu da aslında net bir şekilde anlayabiliyorsunuz.

Tasarım tarafında dikkatimizi çeken diğer bir detay ise, Batman filminden hatırlayacağınız Batmobile aracında gördüğümüz bir detayın bu araçta da karşımıza geliyor olması. Serbest aks ve salıncak sistemi ile aracın tekerlekleri tam yana veya çapraz olarak aracın ilerleyebilmesine olanak sağlıyor olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin