Görsel değişiklikler sınırlı ama artan teknoloji ilginizi çekebilir

Ford, Mondeo’yu yaptığı ufak görsel değişiklikler ile makyajlayarak New York Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkardı. Kuzey Amerika piyasasında Fusion olarak isimlendirilen model, 2019 model yılında yeni görüntüsüne sahip olacak. Böylelikle 2020’de yapılması planlanan ve iptal edilen büyük yenileme için 2-3 yıl kadar vakit kazanılmış olacak.

Görsel olarak yapılan değişiklikler, yeni ön ve arka LED aydınlatma grupları, yeni bir bagaj ve bagaj üstü spoiler, yeni ön ızgara ve tamponlarda yapılan ufak değişiklikler ile sınırlı. Fuar’daki modelin Amerikan versiyonu oluşu nedeniyle, Avrupa’da sunulacak olan modelden farklı detaylar taşıyor olabilir.

Teknoloji tarafında ise Ford, ‘Co-Pilot360’ olarak isimlendirdikleri sürücü destek sistemlerinin büyük bir çoğunluğunu Mondeo’da artık standart olarak sunuyor. Amerikan piyasasında giriş seviyesinde sunulan Fusion S; kör nokta uyarı sistemi, şerit takip asistanı, otomatik uzun far asistanı, yaya tanıma özelliğine sahip acil fren sistemi ve geri görüş kamerası gibi asistanları standart olarak sunuyor. Bir üst pakete yükselttiğinizde ise dur kalk fonksiyonuna sahip adaptif hız sabitleyici listeye ekleniyor. Yine bu donanımlar da Avrupa ve hatta ülkemize gelen paketlerde değişiklik gösterebilir. Ancak bir çoğunun artık güvenlik ekipmanı olarak sayıldığını göz önüne alırsak, yine büyük ihtimalle standart olarak sunulacaklardır.

Motor tarafında büyük değişiklikler bulunmuyor. 1.5 litrelik EcoBoost motor giriş seviyesinde sunuluyor. V6 versiyondan bahsetmemize gerek bile yokken, 2 litrelik benzinli motora sahip olan plug-in hibrit model 45 km’lik sadece elektrikle ilerleyebileceği menzil sunuyor. Bu model de şu anda ülkemize gelmiyor ancak, V6 versiyon düşünüldüğünde belki bir gün Türkiye yollarında görülebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin