Japon otomobil üreticisi Mitsubishi, katı emisyon kuralları ve iç pazarın daralması nedeniyle Pajero Final Edition ile veda ediyor olacak.

Japonya’da sıkı emisyon kuralları, Mitsubishi Pajero modelinin yurt içindeki satışlarını etkilemesi ve alıcıların Eclipse Cross gibi modellere yönelmesi ile birlikte son 700 adet Final Edition ile pazara veda edeceği belirtildi. Renault&Nissan ittifakı sonrası Eclipse Cross (son safkan Mitsubishi) ile birlikte markanın artık bir SUV markası olarak anılmak istediğini daha önceden de belirten marka, yatırımlarına devam edeceğini belirtmiştir.

700 adet üretilecek olan Mitsubishi Pajero Final Edition sadece Japonya için geçerli olup, 70’den fazla ülkeye ihracatı devam edeceğini ayrıca hatırlatmış olalım. Sınırlı sayıda üretilen 700 adet partinin ise, diğer Pajero’dan ciddi bir farkı olmayacağı belirtilmekte. Alıcılara Pajero etiketlerinin yanı sıra, yedek lastik kabini, çamurluklarda sınırlı yenilenme ve Mitsubishi’ye özel Citizen saatle kullanıcılarına ulaşacak olan 700 adet Pajero’nun, Japonya pazarı için geçerli olduğunu tekrardan hatırlatmış olalım.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

Mitsubishi Eclipse Cross Test Sürüşü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin