W205 kodlu Mercedes C serisi yakın zamanda makyajlanmış ve sınırlı da olsa yeni seçeneklere kavuşmuştu hatırlayacağınız üzere..

Aracı bildiğimiz kadarıyla anlatmaya başlamadan önce, sizden kamuflajlı görüntülere bakmanızı istiyorum. Sizce de görüntüler bir “spy” denilemeyecek kadar net değil mi? Hatta bir adım daha öteye taşıyarak dikkatli bakarsanız, sağ arka çaprazdan alınan bir görüntüde, aracın sol önünden profesyonel bir fotoğraf çekimi yapıldığı gözükmekte. Bu orada iki fotoğraf çeken iki kişinin olduğunu gösterir. O nedenle biraz markanın servis ettiği izlenimi bende yaratmadım desem yanlış olmaz.

Araca dönecek olursak, yeni far tasarımı anlayışı yeni Mercedes C serisinde de karşımıza gelmiş durumda. Aydınlatma grubunun üzerindeki delikler, led aydınlatmaların muhtemelen kalibrasyonu olduğu görüşündeyim. Boyutlarda ciddi bir değişiklik yokken, aracın arkasında yer alan stop grubu da doğal olarak değişiklikten yerini almış. Araca dışarıdan bakıldığında eğer aks mesafesinde yada sütunların konumunda bir revize olmadıysa, ciddi bir iç hacim değişikliği açıkçası ben beklemiyorum.

48V mild-hybrid özelliğinin bu araçta da geleceğine ve yeni A serisi ile birlikte hayatımıza giren MBUX‘inde (yapay zeka) bu araçta yer alacağına kesin gözle bakabiliriz. Motor seçeneği tarafında fazla bir dama taşı markanın elinde bulunmazken, güncel motor seçeneklerinin o araçta da geleceğini net bir şekilde ön görebiliriz. Aracın hacmi itibarıyla 1.33’lük o yeni nesil motoru beklemek uzak bir ihtimal olsa da, düşük hacimli 1.5’lerden asla vazgeçmeyeceklerine de kesin gözle bakabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin