Hot-hatch sınıfında rekabet oldukça ciddi ve bu rekabete yeni Polo GTI 6.7 saniye 0-100 km/s hızlanması ve yaklaşık 240 km/s son hız gibi rakamlarla giriyor.

Rekabete sıkıca tutabilmek için VW mühendisleri, makyajlı GTI’daki 1.8 litrelik turbo motoru 2 litrelik turbo ünite ile değiştirmişler. Yeni motor 200 HP güç ve 1,500 devirden itibaren 320 Nm tork sunuyor. Golf IV boyutuna ulaşan gövdesi ve yeni 2 litrelik motoruyla artık kendisine “ufak bir hot-hatch” diyemeyeceğiz gibi.

Önceki modellerde kullanılan 7 ileri DSG şanzıman yerini 6 ileri versiyona bırakmış. Artan torkla ve yeni 2 litrelik motoruyla beraber büyük abisi Golf GTI’da kullanılan şanzımana geçiş yapılmış gibi gözüküyor. 6 ileri DSG yeni GTI’ı 0’dan 100’e 6.7 saniyede çıkarabiliyor. 6 ileri manuel seçenekle ilgili teknik detaylar ise henüz belli değil.

Yeni GTI’n da, normal Polo’daki oyuncaklara sahip olacağını söylememize gerek yok. LED farlar, opsiyonel sunulan adaptif süspansiyonlar, dijital kadran gibi özellikler normal Polo’dan aktarılırken; daha agresif body kit, içeride ve dışarıda yer alan kırmızı detaylar, 17 inçlik jantlar ve XDS diferansiyel kilidi GTI’a özgü özellikler olarak listeleniyor.

Polo testimizi izlemek için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin