Citroen Cactus yakın zamanda makyajlanmış olsa da, kısa vadede tüm modellerinde elektrikli seçeneğine ayrıca yer verilecek. Nasıl mı?

Citroen geçtiğimiz Ekim ayında düzenlenen Paris otomobil fuarında C5 Aircross’un plug-in hybrid modelini tanıtmıştı hatırlanacağı üzere. Ancak markanın bugüne kadar tamamıyla elektrikli olan (EV – Electric Vehicle) ürün gamına baktığımızda C-zero’dan başka bir seçenek yoktu. Ki sınıfında oldukça güçsüz olması, bu pazarda neredeyse yok emaresi gözündeydi. İşte o günden sonraki ilk elektrikli otomobili ise Citroen C4 Cactus olacak.

Öyle ki, bu sene tanıtılan C5 Aircross Plug-in Hybrid sonrası elektrikli otomobil meraklıları biraz daha beklemesi gerecek. Eğer son dakika bir değişiklik olmaz ise, önümüzdeki sene Geneva otomobil fuarında görücüye çıkacak olan tamamıyla elektrikli olacak bu Citroen C4 Cactus’u, 2020 yılında ise yollarda görmeye başlayacağız.

PSA grubuna bağlı Citroen, CMP yani Compact Modular Platform’un üyesi Cactus ile tamamıyla elektrik pazarına yönelirken, 2025 itibarıyla da tüm modellerinde elektrik seçeneğine yer verileceğini ifade etmekteler. Citroen’in Küresel Pazarlama İletişimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Arnaud Belloni, “ Eğer 2CV aracı şehir insanı ve çiftçileri ifade ediyorsa, işte bu concept araç ise şehir sakinlerini ifade edecektir ” açıklamasında bulunmuştur. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin