Almanya Başbakan’ı Angela Merkel’in ve ülkenin önde gelen siyasetçileri ile birlikte, Immendingen’de Daimler’in test ve teknoloji merkezi açılışı gerçekleştirildi.

Constance gölünün kuzey batısında konumlanan merkezin ilk adımları 2015 senesinde atılmış olup, 520 hektarlık bir alana yayılmış ve 232 milyon $ yatırımla gerçekleşmiştir. 520 hektar büyüklüğü, yaklaşık 710 Vodafone Beşiktaş Arena Stadyum‘u olarak tanımlarsak sanırım boyutlar hakkında bir fikir sahibi olmuş oluruz. Bu muazzam büyüklükteki merkezde, hali hazırda 170 geliştirme birimi personeli çalışıyorken, toplamda 300 kişinin çalışacağı belirtilmekte.

Baden-Württemberg eyaletinin Başbakan Yardımcısı Thomas Strobl ” Baden-Wuerttemberg’ı Avrupa’nın en yenilikçi hareketlilik bölgesi haline getirmek istiyoruz. Daimler’in yeni ve son teknoloji ürünü olan Immendingen Test ve Teknoloji Merkezi, Baden-Württemberg eyaletindeki teknoloji kümelenmesini daha da güçlendirmek için olumlu ve çok önemli bir sinyal ” olduğunu belirtmekte. Yüksek teknolojili araçlar için , yüksek teknolojili testler gerektiği belirtilerek, Immendingen’deki Test ve Teknoloji Merkezinde alternatif tahrik sistemleri ve sürücü destek sistemleri dahil olmak üzere, yeni teknolojileri test etmek ve optimize etmek için birçok olanak sunulduğu ayrıca belirtilmektedir.

Mühendislerin otonom sürüşü test edebilmek ve geliştirebilmek adına özel nitelikli tam 100.000 metrekarelik bir test alanına sahip. Burada gerçek hayatta yaşanabilecek olaylar simule ederek, trafik yoğunluğu hatta gerekirse yaya yoğunluğuna kadar her konu başlığının ayrı ayrı kontrol edilip test edilebileceği bir alan yarattıklarını ifade etmekteler.

Almanya, başka ülkeleri kıskanır mı? bilinmez. Ancak bir çok Avrupa ülkesinin Almanya’yı kıskanacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin