Alman otomobil üreticisi Mercedes, New York Otomobil Fuarı’nda Mercedes GLC63 AMG ve GLC63 S AMG Coupe versiyonlarını görücüye çıkardı.

Mercedes AMG departmanının geliştirmiş olduğu performans SUV araçlar, tasarımlarından öte kaputunun altındaki performanslarıyla ve teknolojisiyle dikkatleri fazlasıyla üzerine çekiyor. Bildiğimiz AMG tampon ve diğer kitlerden ziyade, Mercedes’in ön ızgarası artık çok daha geniş ve bombeli. Elbette bir AMG araç olması nedeniyle de, marka logosunun bu ızgaralar üzerine konumlandırıldığını görmekteyiz.

Kaputunun altında 8 silindirli 4.0 litrelik ünite 476hp 700nm tork güç üretirken, 0-100 km/s hıza sadece 4 saniyede ulaştığı belirtilmekte. Şayet S versiyon tercih edilirse bu oranın 2 milisaniye daha düşerek 3.8 saniyede ulaşabildiği belirtilmekte. MBUX sistemi tüm yeni jenerasyon Mercedes araçlarda olduğu gibi bu araçta da yer almakta. Diğer Mercedes modellerinden hatırlayacağınız yekpare dijital sürücü ve multimedya ekranı, 12.3 ve 10.25inc olarak iki parçada yer verildiği gözükmekte.

AMG TRACK PACE özelliği sayesinde, G kuvveti verileri, fren, hızlanma ve motor verileri gibi detayları sizin için toplayan araç,  AMG RIDE CONTROL sistemiyle de süspansiyonları yol durumuna göre optimize etmenize olanak sağlar. Amg departmanının geliştirmiş olduğu AMG SPEEDSHIFT 9 kademeli şanzıman ise 8 silindirli ünitenin gücünü dört tekerden zemine aktarıyor olacak.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

ENERGIZING COACH sistemi de yine bilindiği üzere, tek tuşla aracın ambiyansını, iklimlendirmesini ve tercih edilen seçeneğe göre ilgili müziği çalarak, koltuklarda masaj özelliğinin çalışmasına yardımcı olan özelliğinde bu araçta yer verildiğini belirtelim.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin