İlk değişiklikler tabiki ön yüzde

Opel, Astra’yı üç yıl önce Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtmıştı. Pek çok otomobilin standart yaşam döngüsünde olduğu gibi Astra için de, üç yılın sonunda makyaj vakti gelmiş gibi gözüküyor.

Opel, makyaja Astra’nın ön yüzünden başlamış. Kamuflaj ile kapatılan ön tampon, far çerçeveleri ve ızgaralardan Astra’nın tamponlarının ve belki de farlarının güncelleneceğini ön görebiliriz. Zaten tamponlarda değişiklik yapılmayan bir makyaj operasyonu pek mümkün değil. Gövde üzerinde henüz başka bir değişiklik gözükmüyor. Bu durum ilerleyen dönemde değişiklik gösterebilir. Zira kameralara ilk kez gözüken makyajlı Astra, operasyonun henüz çok başında olabilir.

Resmi bir bilgi olmasa da, Astra’nın kabininde ve multimedya sisteminde de değişiklikler yapılması bekleniyor. PSA Grubu’na geçişle beraber daha gelişmiş sürüş asistanları ve yeni multimedya sisteminin Astra’ya da uyarlanması çok şaşırtıcı olmayacaktır. Ancak prototip modelin kabininde de bir değişiklik veya kamuflaj henüz gözükmüyor.

Motor seçenekleri de henüz kesinleşmeyen bilgiler arasında. PSA Grubu, Opel’in motorlarına bir an önce son vererek daha verimli olduğunu söyledikleri kendi motorlarını Opel modellerine adapte etmek istiyor. Ancak bu değişim Astra için makyajla beraber mi başlar, yoksa modelin tamamen yenilenmesi beklenir mi bilmiyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin