Nissan ve JLB Design Ltd., yeni çıkacak olan PlayStation oyunu Gran Turismo’nun tanıtımı için GT-R/C adını verdikleri, PlayStation kolu ile kullanılan bir GTR hazırladılar.

Günümüzde konsol ve bilgisayar oyunları, söz konusu grafik ve fizik motorları olunca gerçeklik konusunda sınırları zorluyorlar. PS ve yarış simülasyonu denince ilk akla gelen oyunlardan biri olan Gran Turismo ise uzun bir aradan sonra tekrar çok iddialı geliyor.

Yayınladıkları oyun içi görüntüler ve trailerlar yeterli olmamış olsa gerek ki hazırladıkları bu video ile yeni gelecek Gran Turismo Sport’un gerçekliğini vurgulamak istemişler. GTR’ın güç ve performansını açıklamamıza gerek yok ama kısaca hatırlatmak için 542 Hp güce ve 636 Nm torka sahip olan Japon efsanesi, 0’da 100’e 2.8 saniyede çıkıyor.

Silverstone ve GTR’ı bir araya getirdiğimizde kumandanın menzilinde kalabilmek için bir de en az GTR kadar hızlı bir araca ihtiyaç duyuyorsunuz. 200 km/s’in üstünde hızlara ulaşan çekimlerde, GTR/C’yi takip etmek için bir helikopter kullanılmış.

GTR/C fikrini gerçeğe dönüştürebilmek için, İngiliz firma JLB Design Ltd. yüksek hızda çalışan 4 robot kontrolörü otomobile yerleştirmiş. Saniyenin 100’de birinde haberleşme sağlayan robotlara ek olarak, biri tamamen fren yapan biri de motoru kapatan 2 güvenlik sistemi eklenmiş.

GTR/C’yi kontrol eden genci ise Nissan GT Academy’i takip etmiş olan kişiler tanıyacaktır. Nissan GT Academy, Dünya çapında gerçekleştirilmiş bir şampiyona. Önce konsol üzerinde gerçekleştirilmiş olan şampiyona, sonrasında sürücüleri gerçek arabaların direksiyonuna geçirdi. Videodaki genç ise GT Academy şampiyonu Jann Mardenborough. Böyle bir video için daha iyi biri bulunamazdı her halde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin