Hyundai i30 ile birlikte tanıdığımız N line, artık Hyundai Tucson’a da eşlik etmiş durumda. Görünümün yanı sıra ünite seçenekleri ile dikkatleri üzerine çekecek gibi.

Hyundai i30 N Line heyecan uyandıran marka, bu sürekliliği korumak ve daha geniş kitlelere hitap etmesi için, pazar payı oldukça yukarıda olan bir aracı da N Line ailesine kavuşturmuş durumda. Hyundai Tucson artık daha yakışıklı, hatları daha belirgin ve motor seçenekleri ise elbette elektrikli bir tat almış gibi gözüküyor.

Özellikle kiraz kırmızısı rengi, koyu renk jantlar, ön aydınlatma çerçeveleri, DS vari gün led aydınlatmaları ve son olarak siyah plastik çamurluk kaplamaları ile bildiğimiz Tucson gitmiş, başka Tucson gelmiş gibi.

Boyutlarda bir değişiklik yok gibi. Keza aracın arkasına da baktığımızda, siyah küçük spoiler dışında neredeyse hiç dokunulmamış. Kabin içerisinde ise, yeni N Line trim renk kombinasyonu, vites ve direksiyon kaplamasıyla birlikte, spor fren ve gaz pedalları ilk dikkatimizi çeken detaylardan oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Hyundai i30 N Line 1.0 litrelik üniteye kavuştu

Çekiş sistemi olarak iki ve dört çeker senekleriyle gelen Tucson’un kaputunun altında, Kona’dan hatırladığımız 177hp lik ünite ve güncel dizel versiyonlarda kullanılan ünite kullanılmaya devam edecek. Ancak en büyük yenilik burada her iki ünite için 48V mild-hybrid seçeneğininde yer veriliyor olması. Bu sayede marka, ağır emisyon kurallarına karşılık %11 bir emisyon kazancı sağlayacağı belirtiliyor. Ülkemize ithal edilir mi? Elbette zaman gösterecektir. Ancak stok olmasa dahi, özel sipariş ile ülkemize getirtebileceğini net bir şekilde belirtebilirim.  O nedenle güncel Tucson fiyatı ve ünite hacimlerine bakıldığında, bu araca çokta uzaktan bakacağımızı söylemek doğru olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin