Hot hatch Mercedes A35 sonrası AMG departmanı bu kez A35’in sedan karoseri ile gün yüzüne çıktı.

Sedan sportif araçlara ilginin artması, markaların markajına girmiş olacak ki, A35’de bundan nasibini almış durumda. AMG jant, tampon ve 350mm’lik AMG fren diski kombinasyonu ile karşımıza gelmiş durumda. Boyutları itibarıyla Yeni CLA’ya fazlasıyla çağrıştıran model, elbette teknik veriler neticesinde konumu CLA’ya yakınlaşamayacak kadar ufukta.

MBUX sistemin entegre olduğu araçta, Mercedes A35 AMG Sedan modele özel Track Race Pace özelliği sayesinde piste çıktığınızda 80’den fazla veriyi sizler için kaydeder. (0-100 hızlanması, fren mesafesi verileri gibi) Ayrıca isteğe bağlı AMG RIDE CONTROL süspansiyonu, sürücünün üç farklı süspansiyon konfigürasyonu arasında geçiş yapmasını sağlayan uyarlanabilir, ayarlanabilir bir sönümleme sistemine sahiptir. Sistem, sürüş durumuna ve yol koşullarına göre her tekerlek için sönümleme kuvvetlerini ayarlayarak tam otomatik olarak çalışır. Bu, milisaniye içinde gerçekleşir ve çok çeşitli sönümleme özelliklerine sahip değişken bir yapıda olduğu belirtilmektedir. 

2.0 litrelik 4 silindir turbo benzinli ünite 306hp güç üretirken, 4 çekerli aracın şanzıman katında ise, AMG departmanının geliştirmiş olduğu Speedshift 7G şanzıman eşlik etmekte. 0-100km/s sürat değerlerinin ise fabrika verilerine göre 4.8 saniye olduğu gözükürken, akıllı valf teknolojisi sayesinde valf kontrolü Conicshape teknolojisi ile kontrol edilmekte. Bu sayede sürtünme ve akaryakıt tüketimi minimuma indirilebileceği belirtilmekte. Nitekim benzer silindir kapama teknolojileri, günümüzde bir çok markada uzun süredir karşımıza çıkan bir detay.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

Bu arada 420 litrelik yükleme kapasitesi, sınıfında yer alan diğer modellere göre sınırın biraz üstünde gibi gözükse de, böyle bir gücü sağ ayağınız altında hissetmenizin yegane nedenini yükleme kapasitesine bağlamak elbette büyük haksızlık olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin