Çok satan B segmenti hatchback 24 Eylül’de bayilerde yerini alacak…

Volkswagen’in en önemli modellerinden birisi olan Polo geçtiğimiz aylarda makyajlı yüzünü göstermişti. Şimdi ise VW Türkiye, B sınıfının önemli oyuncusunu yeni gövdesiyle ülkemize getirmeye hazırlanıyor.

Önümüzdeki hafta cuma günü satışı başlayacak olan Polo’nun detaylı test videosunu kısa süre içinde sizlerle paylaşacağız. O zamana kadar isterseniz gelin Volkswagen’in yeni Polo’da yaptığı değişimlere bir göz atalım.

Arka kısmı yeni nesil Volkswagen Golf’e benzetilen Polo, artık bagaj kapağına uzanan LED stop lambalarına sahip. Daha önceki model yıllarında gelen merkezi POLO yazısı makyajda da kendini gösterirken tampon dizaynının da daha sportif yapıldığını belirtelim.

Ön yüzde ise Alman marka tamamen farklı bir dizayn yolu izlemiş. Kaput çizgilerine dokunmayan VW, ön ızgaranın ortasındaki çıtadan vazgeçerken far grubunu da elden geçirmiş. Makyaj ile birlikte IQ. Light adlı matrix LED farlara kavuşan Polo’nun ön ızgarasının alt kısmında ise gündüz sürüş LED’lerini birleştiren ve yine Golf 8’den tanıdığımız aydınlatmalı bir çıta yer alıyor.

Tamponda ise giriş seviyesi Life ve üst paket Style’da bile spor bir görünüm yakalayan Volkswagen, Polo’nun en hırçın versiyonu olan R-Line’da ise agresifliğin dozunu artırmış. Ön tampondaki radyatör ızgarasında farklı bir forma yer veren VW, donanım paketini ise ön ızgaraya eklediği R logosuyla belirtmiş.

Kabine baktığımızda ise genel düzenin korunduğunu fakat dijital çağın yakalandığını görüyoruz. Resmi basın kitlerinde belirtilen bilgilere göre giriş seviyesi Life (Türkiye’de şu anda araç Trendline, Comfortline ve Highline ismiyle satılıyor) itibarıyla 8.0″ dijital gösterge paneli, adaptif hız sabitleyici ve LED farlar sunulacak.

Üst basamaklarda yer alan Style ve R-Line’da ise 10.25″ boyutunda Digital Cockpit Pro isimli dijital gösterge paneli, ön-arka park sensörleri, IQ. Light LED farlar ve çift bölgeli otomatik klima sunulacak. R-Line sportif gövde kitine ek olarak otomatik uzun far asistanı ve trafik işareti tanıma içerecek. Tabii Türkiye’deki paketlerin isimleri ve içeriklerinin ne olduğunu görmek için yazımızın başında belirttiğimiz 24 Eylül’ü beklememiz gerekecek.

 

Şu anda Türkiye’de 80 bg’lik 1.0 MPI atmosferik benzinli ve 95 bg’lik 1.0 TSI turbo benzinli motorlarla satılan Polo yurt dışı pazarlarda yoluna aynı hacimli üç silindirli motorlarla devam ediyor. Muhtemelen Türkiye pazarında da kaput altında değişen bir şey olmayacaktır. Belki hafif hibrit destekli eTSI motorlar makyaj ile Polo yelpazesinde sunulabilir. Aynı MQB platformundan çıkan makyajlı SEAT Ibiza’da bu durumu görmediğimiz için Polo’da da beklemiyoruz.

Yeni Volkswagen Polo, önümüzdeki hafta cuma günü showroom’larda satışa sunulacak. En kısa sürede sizlerle makyajlı Polo’nun test videosunu paylaşacağız, takipte kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin