Skoda’nın ilk ve en büyük SUV modeli Kodiaq, geçirdiği estetik operasyonunun ardından ülkemize giriş yaptı.

Volkswagen Grubu bünyesindeki Çekyalı markanın SUV atağını başlatan ilk model olma özelliği taşıyan Skoda Kodiaq, piyasada yaklaşık 5 yıl geçirdikten sonra marka kimliğinin en güncel hâline uygun olarak elden geçirildi.

Uygulanan makyaj operasyonu kapsamında ön ve arka yüzü düzenlenen otomobilin far grubunun biraz daha inceltildiğini ve alttaki sis farı bölümünün de köşeli hatları terk ederek daha yuvarlak bir form kazandığını görebiliyoruz. Ön ızgarası da biraz daha dik tasarlanan yeni Kodiaq, daha sportif bir tampon dizaynına sahip.

Kaput üzerindeki çizgileri biraz olsun durulaştıran Skoda tasarım ekibi arka bölümde ise stop lambası grafikleri ve reflektör formu haricinde herhangi bir değişikliğe gitmemiş. Tabii artık yeni Skoda modellerinde görmeye alıştığımız logo yerini alan “S K O D A” yazısı da Kodiaq’ın tasarım detayları arasında yerini almış.

Kabine baktığımızda ise Skoda’nın genel düzeni koruyup ufak güncellemelere gittiğini görüyoruz. Mesela iki kollu direksiyon simidi, dijital gösterge paneli, döşemeler ve trim parçaları makyaj öncesi Kodiaq’lara göre farkın gözlendiği bölgeler.

2019 ve 2020 yıllarını sınıfında (D segmenti SUV) lider tamamlayan Skoda Kodiaq’ın makyaj ile beraber yeni bir motor seçeneğine kavuştuğunu da belirtelim. Hâlihazırda ülkemizde Elite, Premium, Prestige ve L&K Crystal donanım paketleriyle satılan 150 bg’lik 1.5 TSI ile yalnızca L&K Crystal ile eşlenen 200 bg’lik 2.0 TDI 4×4 güç ünitelerine ek olarak Skoda Türkiye, makyajlı Kodiaq modelini sportif RS paketiyle de satacak.

Hacmi yine 2.0 litre olan TSI benzinli motor, ürettiği 245 bg gücü dört tekerleğe birden aktaracak.

Makyajlı Skoda Kodiaq, lansmana özel olarak 455.000 TL’den başlayan fiyatlarla alıcı bekliyor. 1.5 TSI DSG Elite ile açılan yelpaze bu motor seçeneğinde 689.300 TL’ye kadar uzanırken 2.0 TDI 200 PS L&K Crystal 4×4 DSG 999.800; 2.0 TSI 245 PS RS 4×4 DSG ise 1.059.200 TL’ye alıcı bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin