Yıl sonuna kadar tanıtılması bekleniyor

Yıl sonuna kadar tanıtılması beklenen 2019 Volkswagen Passat, ilk kez casus kameralara yakalandı. Sadece ön ve arka kısımda kamuflaj taşıyan prototip bize, alışılagelmiş bir makyaj operasyonu geçirdiğini gösteriyor.

Model ciddi miktarda kamuflaj taşısa da özellikle stop grubundaki yeni tasarım dikkat çekiyor. Far ve stop gruplarının dış çerçevesi(ölçüleri) değişmese de, makyaj operasyonlarının büyük çoğunluğunda olduğu gibi görünümleri değişmiş.

Önceki render görüntülerde Passat’ın, Arteon tasarımına sahip bir ön yüze sahip olması bekleniyordu. Ancak test aracına bakarak bunun gerçekleşmeyeceğini söyleyebiliriz. Tabi kendisinin ilk ortaya çıkan prototip olması nedeniyle, bu değişiklik ilerleyen günlere saklanmış da olabilir. Önceki render görüntülerle ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Fotoğraflardaki otomobilin ciddi miktarda yük ile test edildiği aşikar. Bu daha önce farklı modellerde de gördüğümüz oldukça normal bir durum. Diğer taraftan kabinde yapılan veya yapılacak değişiklikler ise henüz gün ışığına çıkmadı. Ancak makyajlı Golf’te sunulan yeni medya ünitelerinin Passat’a da taşınması oldukça olası. Yeni Touareg’de sunulan teknolojik olarak oldukça zengin kabin ise sonraki jenerasyonu bekleyecek gibi gözüküyor.

Motorlarla ilgili de bir bilgi henüz yok. VW ailesindeki motor kombinasyonları Passat’ta da kullanılmaya devam edecek. Belki daha küçük hacimli motorları makyajla beraber yeni Passat’ta da görebiliriz. Diğer taraftan hibrit versiyon GTE’de menzili arttırmak için değişiklikler yapılacağı da garanti gibi gözüküyor. Passat önümüzdeki aylarda tanıtılacak ve 2019 model yılında makyajlı versiyon ile satışta olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin