Mercedes, C Serisi’nin makyajlı halini Şubat ayı içerisinde tanıtmıştı. Modelin görsel ve teknolojik yeniliklerini Şubat ayında net olarak görmüştük ancak küçük hacimli motorlar ile ilgili net bilgimiz yoktu. Güncellenen küçük hacimli motorlarla ilgili detayları da satışa çıkmasıyla beraber öğrenmiş oluyoruz. Bu haberimizi okumadan önce makyajla beraber nelerin değiştiğini öğrenmek için tıklayın.

Giriş seviyesinde sunulan 1.5 litrelik turbo motora sahip C200 yaklaşık 40 bin Euro’luk fiyat etiketine sahip. Bu noktadan sonra söyleyeceğimiz rakamları 5 TL’ye ulaşan Euro/TL kuru ve üstüne eklenecek vergiler ile beraber 8-10 gibi rakamlarla çarparak TL karşılığını düşünebilirsiniz. C200 artık 181 HP güç ve 280 Nm tork sunuyor. 9 ileri DCT şanzıman ve arkadan itişli olarak sunulan C200’ün üstüne 2,380 Euro daha ekleyerek yine 1.5 motorla 4Matic olarak satın alabiliyorsunuz.

Dizel tarafında ise giriş seviyesinde şu anda 2 litrelik C220d bulunuyor. 194 HP güç ve 400 Nm torka sahip olan model 42 bin Euro’dan başlayan fiyatlar ile sunuluyor. Almanlar C200 benzinliden C220d’ye geçiş için 3 bin Euro’nun altında fark öderken ülkemizde aradaki fiyat farkı 100 bin TL’yi bulacaktır. 1.5 motora sahip C200d ile ilgili bir bilgi ise şimdilik yok.

Tabloda dikkat çeken bir nokta ise benzinli versiyonların artık mild hibrit olarak sunulması. Elektrik desteğine sahip olan modeller yakıt tüketimlerini 6 litrelere çekerken, 0-100 hızlanmaları 8 saniyenin altına inmiş. Elektrik motorlarının sağladığı ekstra 160 Nm ve daha güçlü benzinli motorlar amacına ulaşmış gibi gözüküyor.

Bolca opsiyon, bolca para

C Serisi’ne makyajla eklenen ve önemli olduğunu söylediğimiz teknolojilerin büyük bir kısmı yine opsiyonel olarak sunulmaya devam ediyor. S Serisi’nde olduğu gibi otomobilin şeritte durmasını ve yarı otonom hareket etmesini sağlayan asistanları sunulduğu Driving Assistance Plus paketi €2,499 farkla eklenebiliyor. Yeni LED farlar ise 2 bin Euro.

Tamamen dijital kadranlar ve büyük orta ekran €892 iken, masaj fonksiyonuna sahip elektrikli koltuklar €702. Tabi bu fiyatların hepsi üstüne ÖTV ve KDV eklenmeden önceki halleri. Yani yaklaşık 45 bin Euro’luk bir C200, ülkemizde 350-400 bin tl civarında bir fiyat etiketine sahip olacaktır. Ülkemize gelecek donanımlar, motorlar ve başlangıç fiyatları ise henüz belli değil. Türkiye için hazırlanacak paketler ve standart donanımlar ile fiyatlar değişiklik gösterebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin