Ama görünüşü fanatiklerini mutlu etmeyebilir

Geçtiğimiz hafta LA Otomobil Fuarı’nda konuşan Land Rover tasarım şefi Gerry McGovern, yeni Defender’ın yolda olduğunu ama geldiğinde müşteri kitlesini biraz kutuplaştırabileceğini ve fanatiklerinin ilk modelle görsel olarak bağlantı kuramayabileceğini söyledi. Bu fanatikler için üzücü olsa da diğer taraftan Land Rover tarafından oldukça mantıklı bir hareket çünkü,  alt yapısı tamamen yeni olsa da ilk modelle aynı görüntüyü taşıyan bir modele insanlar yüzlerce bin dolar ödeme yapmak istemeyebilirler.

Yeni yayınlanan bu fotoğraflar ise ilk başta oldukça komik gözüküyor. Ortadan kısaltılıp tekrar birleştirilmiş bir Range Rover Sport gibi gözüken model aks açıklığından anladığımız kadarıyla yeni Defender’ın şasi testlerinin yapıldığı prototip. Land Rover grubunun bu kadar kısa başka bir modeli yok ve Range Rover Sport’un kullanılmasından anladığımız kadarıyla motor Evoque gibi modellerin aksine boyuna yerleştirilecek.

Prototipler üretime oldukça uzak gözükse de, Range Rover’ın model hakkında ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. Önemli bir diğer nokta ise modelin hali hazırda üretimde olan her hangi bir platform üzerine inşa edilmediği. Kendi alt yapısına sahip olacak olan model muhtemelen arazi yetenekleriyle kendinden söz ettirecektir.

Eski Defender aslında temel olarak çok yetenekli bir off-road aracı değildi. Defender’ın gücü çok sıkı ve sert olan yapısından geliyordu. Üzerine yapılan modifiyelerle off-road için daha yetenekli bir hal alıyordu. Şimdi ise Land Rover Grubu lüks yapılarına rağmen piyasadaki en yetenekli off-road araçları arasında yer alıyorlar. Defender’ın ise yetenekleri açısından bu yelpazede tam olarak nereye oturacağı henüz belli değil ama beklentilerimiz off-road yetenekleri açısından tepede bulunacağı yönünde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin