Yeni Kuga, Focus’tan aldığı tasarım ile tamamen yenilenecek

Yeni nesil Kuga, Amerika’da kameralara yakalandı. Taşıdığı kamuflaj miktarına da bakarsak gövdesindeki değişiklikler büyük ölçüde şekillenmiş gibi gözüküyor.

Kuga ülkemizde yoğun rağbet görmese de Ford’un Avrupa’daki önemli modellerinden biri. Yakın zamanda güncellenen model beşinci yaşını dolduruyor. SUV segmentine artan merak ile beraber firmalar, rakiplerinin önüne geçebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve bu yarışta Ford’un artık yeni bir modele ihtiyacı var. Yeni Kuga’nın yollara çıkmasına daha bir kaç yıl var ancak yukarıda da söylediğimiz kamuflaj miktarından anladığımız kadarıyla yeni tasarım büyük ölçüde şekillenmiş gibi gözüküyor.

Kuga yeni jenerasyonunda alt yapısını yeni Focus ile paylaşacak. Boyutlarını biraz arttıracak olan Kuga, tasarımında da yeni Focus’tan esintiler taşıyacak. Kamuflajdan anladığımız kadarıyla bagaj kapağına uzayan stop grubu ve bagaj tasarımı, firmanın diğer hatchback modellerine oldukça benzeyecek gibi gözüküyor.

Kabine geçtiğimizde yine güncel Ford tasarım dilini Kuga’da da göreceğiz. Bu daha dik bir şekilde hazırlanmış konsol tasarımı ve bir tablet gibi konsoldan yükselen multimedya ünitesi anlamına geliyor. Fotoğraflara yakalanan ekran ise boyutlarıyla giriş seviyesi versiyon olduğunu gösteriyor.

Yeni Kuga ayrıca hibrit motor seçeneklerine de sahip olabilir. Ford, 2022 yılına kadar elektrikli ve hibrit modellere ciddi miktarda yatırım yapacağını duyurdu. Yaklaşık 40 adet model tanıtmayı planyan firmanın öncelik listesinde elektrikli ve hibrit modeller en tepede bulunuyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin