Farklı karakterlere sahip 2 model

Avrupa’nın en büyük otomobil buluşmalarından biri olan ‘Wörthersee Buluşması’, her yıl Avusturya’da Wörthersee’de düzenleniyor. VW Grubu üzerine yapılan etkinlik o kadar büyük ki, VW her yıl kendi hazırladığı otomobiller ile etkinliğe katılıyor. Bazen yeni bir konsept ilk kez burada gözler önüne çıkarken, bazen de modifiye edilmiş otomobiller ile geliyorlar.

Bu yılın etkinliği için de Wolfsburg ve Zwickau’dan gelen iki farklı VW ekibi iki farklı karaktere sahip iki otomobil ile etkinliğe katılıyorlar. Wolfsburg’tan gelen ekip hazırladıklar Golf GTI ile daha performans odaklı bir karakter sergiliyorlar. 2 litrelik turbo beslemeli motor, büyütülen turbo, daha büyük intercooler ve forged pistonlar ile 405 HP güce ve 511 Nm torka çıkarılmış. Eklenen egzoz sistemiyle beraber karakter desteklenmiş.

Golf GTI Next Level olarak isimlendirilen model iki renkli bir gövdeye ve bu renkler arasında akıcı bir geçiş sağlayan desenlere sahip. VW’nin gövde kitine ek olarak eklenen Bilstein coiloverlar ve Audi R8’den alınan 20 inçlik forged jantlar ile beraber sportif karakter güçlendirilmiş. 20 inçlik jantları dolduran dev fren kaliperlerini de gözden kaçırmamak gerek.

Dışarıdaki iki renkli tasarım kabinde de devam ettirilmiş. Wolfsburglu takım kabinde siyah Nappa deri ve gri Alcantara kullanmış. Kabinin tamamında ise bolca kırmızı detay ile kontrast oluşturulmuş.

GTI’da yapılan değişiklikler bununla sınırlı kalmamış ve bagaja kadar taşınmış. Arka sıradaki koltukları sökerek değişikliklere başlanmış. Koltukların yerine 2,480 wattlık ses sistemi ve açılıp kapanabilen bir büyük ekran yerleştirilmiş.

Zwickaulu takımın konsepti ise Golf Variant TGI GMOTION olarak isimlendirilmiş. Golf GTI’ın 2 litrelik motorunun aksine bu model CNG ile çalışan 1.5 litrelik motora sahip ve sadece 129 HP güç üretiyor. Alltrack gövdenin üstüne eklenen Bentley renkleriyle hazırlanmış tasarım dikkatleri üstüne çekiyor. Yine coilover süspansiyon sistemiyle alçaltılmış olan model 20 inçlik jantlara, daha büyük frenlere ve özel yapım bir egzoza sahip.

VW modelin kabin fotoğraflarını çok fazla paylaşmasa da, spor koltuklara, kırmızı dikişlere ve Alcantara kaplı direksiyona sahip olduğunu söylüyor. Bagaja yerleştirilen açılıp kapanabilen koltuk ise özel hazırlanmış masanın önüne oturabilmenizi sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin