Testler, sadece çarpışma testleri ile sınırlı değil

Koenigsegg, şu ana kadar sadece 80 adet Regera üretti ve her birini 1.9 milyon dolara sattı. Konu bu kadar pahalı ve sınırlı üretim bir otomobil olduğunda çarpışma testlerinin yapılmadığını düşünebilirsiniz. Ama Koenigsegg, otomobili sonuna kadar zorlamaktan hiç çekinmemiş. Hatta Instagram hesaplarının 1 milyon takipçiye ulaşmasını kutlamak için de test videolarını hareketli bir montaj ile paylaştılar. Videoyu izlemek kimileri için oldukça acı verici olsa da, izlerken keyif alanların da olacağına eminiz.

THANK YOU FOR 1 MILLON FOLLOWERS! Thats SMASHING! 🔥

Koenigsegg (@koenigseggautomotive)’in paylaştığı bir gönderi ()

Videoda tamamen carbon-fiber olan yapının ne kadar kuvvetli ve dayanıklı olduğunu görüyoruz. Carbon-fiber’in daha hafif ve aynı zamanda daha kuvvetli olduğunu her zaman konuşuyoruz, ama çarpışma testi gibi bir ortamda gözle görebilmek gerçekten çok güzel. Parçalar videoda gördüğümüz kadarıyla, çarpışma esnasında normal arabalarda kullanılan malzemeler kadar deforme olmuyorlar.

Koenigsegg, çarpışma testleriyle de yetinmeyip otomobili maruz kalabileceği farklı durumlar için de test etmiş. Ve unutmayın bu testler 1.9 milyon dolarlık bir hypercar üzerinde yapılıyor. Test aracının maliyeti elbette bu fiyatın çok altındadır ancak ucuz olmadığı hepimiz için aşikar sanırım. Videoda gördüğümüz diğer bir test ise aracın ön tamponuna çekiçle vurulduğu bölüm. Metal bir parçaya çekiç değil de futbol topuyla bile sert bir şekilde vurduğunuzda göçük oluşur. Regera’nın gövdesi ise çekiç darbesinden hasarsız ayrılıyor gibi gözüküyor.

Otomobile yapılan eziyetler ise görsel olarak oldukça keyifli bir görüntü sunan kapılar ile devam ediyor. Kapıyı sert kapatma kavramının sınırlarını zorlayan Koenigsegg, testlere kaldırıma çıkma, engele çarpma ve oldukça büyük bir çukura düşülen testler ile devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin