Otomotiv sektöründeki daralmanın önüne geçmek ve iç piyasayı hareketlendirmek için 3 kamu bankasından kredi faiz indirimi geldi!

Bir kaç gün önce resmi açıklamada yer alan detaylara göre, Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank 0.49 – 0.69 oranlarla taşıt kredisi vereceğini duyurdu. Otomotiv sektöründe son çeyreğe girdiğimiz bugünlerde, geçmiş satış rakamlarını mumla arayan otomotiv sektörü için bir nebze olsun nefes aldırması ön görülürken, Türkiye’de üretilen otomotiv markalarına bu kredi oranlarının tanımlanacağını bilmekte fayda var.

Buna göre, Hyundai, Fiat,Honda, Renault, Temsa, Karsan, Ford gibi markalar bu indirime söz konusu olacak markalar olurken, ticari ve bineklerde bu oranlar değişiyor olacak. Binek araçlar: Fiat, Honda, Hyundai, Renault markaları yerini alırken, ticari tarafta ise: Fiat, Ford, Isuzu, Karsan, Temsa markaları yer alacaktır. Özellikle Honda Civic makyajlı kasasının gün yüzüne çıktığı bugünlerde, yakın vadede otomobil alma planları yapacak olanların markajına girmesi fazlasıyla olası. Diğer bir taraftan yine aynı şekilde Renault Clio’da bu pastadan payını fazlasıyla alan tarafta olacaktır.

Rakip otomobil üreticileri bu konuda tavırları ne olur bilinmez ancak, zorlu geçecek olan son çeyrek, pazarın düşük faiz oranlı kredilerin sunulduğu markalara yönelecek olması nedeniyle, biraz daha can sıkıcı olacak gibi görünüyor. Son olarak resmi yazı içerisinde geçmiyor olsa da, Toyota’da bu kampanyaya dahil olacak markalar arasında yerini muhakkak alıyor olacaktır. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yüksek vergilerin uygulanması devam ettikçe, bu geçici çözümler yaraya merhem olur mu dersiniz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Honda Avrupa’da dizel üniteye veda ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin