Aslında 2002 senesinden beri hayatımızda olan Nissan Murano, yüksek hacimli güç ünitesi neticesinde ne yazık ki ülkemize ithal edilemiyor.

Los Angeles otomobil fuarında karşımıza çıkan bir diğer otomobil ise, Nissan Murano oldu. Nissan Murano’nun kaputunun altında 3.5 litrelik V6 motoru 260HP güç üretmek. İşte bu bu motor hacmi nedeniyle, ülkemize ithal edilemeyen Murano, yeni yüzüyle karşımıza çıktı. Aslında yeni Nissan markasının yeni tasarım dilini değiştirdiğini göz önünde bulundurursak, bir sonraki jenerasyonda Nissan Qasqai’nin bu ön yüze sahip olacağına ben kesin gözüyle bakıyorum.

3.nesil itibarıyla artık daha sportif bir görünüme kavuşan Murano, V krom ızgara ve led aydınlatmalara sahip köşeli tasarımı bence oldukça şık gözüküyor. Bu aydınlatma grubu Lexus grubunda da bizim karşımıza çıkmıştı. Kıdemli başkan yardımcısı Dan Mohnke, ” 2019 model yılı için geliştirmeler tek bir amaç için tasarlandı – Murano’nun tek başına bir sınıfta kalmasını sağlamak”ifadelerine yer vermiştir.

Donanım özellikleri tarafında ise, tüm sınıf seviyelerinde standart olan, Multi Touch kontrol özellikli 8.0 inç renkli ekrana sahip Apple CarPlay ™ ve Android Auto ™ özellikli NissanConnect®. Nissan Murano SL ve üstü sınıflar, standart bina tasarımı ve uydu görüntüleri, çevrimiçi POI arama ve premium trafik bilgileri ile Kapıdan Kapıya navigasyon dahil olmak üzere 2019 için revize edilen Navigasyon ile standart NissanConnect ile eşli edildiği belirtilmektedir. 

Güvenlik tarafında ise, 360 derece aktif sürücü desteği, çarpışmadan kaçınma ve yaya algılamasına yardımcı olmak için tasarlanan altı gelişmiş aktif güvenlik ve sürücü destek teknolojisi paketi olan Nissan Safety Shield 360’ın kullanılabilirliği ile 2019 için revize edilmiş durumda.

Sonuç olarak ülkemize gelir mi? Elbette gelmeyecektir. Ancak yeni jenerasyon Nissan modellerinde bu özelliklerin ve tasarım dilinin karşımıza geleceği açık ve net gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin