Nissan, pick up üzerindeki yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor. Nissan Titan yenilendi ve artık daha güçlü!

2004 yılından günümüze 15 senedir aslında hayatımızda olan Nissan Titan, elbette yüksek hacimli ünitesi nedeniyle belki bir çoğumuzun görmediği, hatta bilmediği bir pick-up olarak tanımlayabilmemiz mümkün. Tasarım anlamında en yakın rakibi Ford markasını krom detaylarıyla göndermeler yapıyor gibi gözükse de, asıl markajda olan RAM markası. 1981 yılından beri piyasada olan RAM, ilk dönemlerde Dodge çatısı altında olsa da, 2011 itibarıyla marka kendi yolunda devam etmekte. Benzer 400hp üniteye sahip olması da cabası üstelik.

Nissan Titan tarafında ise 8 silindire sahip 5.6 litrelik benzinli ünite tam 400hp güç üretirken, 9 ileri otomatik şanzımanla gücünü 4 tekerlekten yere aktarabildiği gibi, 4×2 modeli de tercih listelerinde yerini alıyor olacak. Önceki Titan 7 kademeli otomatik şanzıman olması sonrasında, yenilenen Titan ile birlikte gelen 9 kademeli şanzıman, elbette aracın performansında etkileri tartışılmaz olacaktır. Diğer bir taraftan aracın 8 silindirli benzinli bir üniteye sahip olduğunu ve yaklaşık 2.5 tonluk bir araç olduğunu unutmamak gerekiyor.

Kabin içerisinde ise tipik Amerikan araçlarında görmeye alışık olduğumuz bol tuşların yer aldığı ön konsol bizleri karşılıyor. 8 inc multimedya ekranı, ek opsiyon bedeli karşılığında 9 inc ekran ile domine edilebiliyor. Sürücü tarafında 7 inc boyutundaki dijital sürücü ekranı karşılıyor olacak. Aracın yükleme kapasitesi ve çekme gücü hakkında resmi bilgi henüz açıklanmış değil. Diğer bir taraftan ülkemizde uygulanan vergi sistemi nedeniyle, uzun yıllar boyunca göremeyeceğimiz araçlar arasında yerini korumaya devam edeceğini belirtmekte fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin