Geçen ay tanıtılan Discovery SVX’ten sonra, Land Rover ve Jaguar’ın tasarım müdürleri SVX amblemini taşıyan daha fazla model planlıyorlar.

SVX amblemi Jaguar Land Rover’ın ‘Special Vehicle Operations’ bölümünün yeni ürünü. Performans odaklı SVR modellerinin tam tersine SVX serisi, asfalttan çıkmayı sevenler için off-road odaklı modeller olacak.

Land Rover dizayn müdürü Gerry McGovern, Autocar’a modelin daha çok Discovery ve tanıtıldıktan sonra yeni Defender, modellerinde kullanılacak. Range Rover modellerinde SVX serisini çok az ya da hiç görmeyebiliriz. Jaguar dizayn müdürü Ian Callum, Jaguar’da da benzer modelleri görebileceğimizi söyledi.

“Otomobillerimizin off-road yetenekleri hakkında konuşmuyoruz, çünkü modellerimiz yol odaklı.” dedi ve “Ama gruptaki teknolojiyle gerekli kapasiteye sahibiz. Land Rover SVR yapabiliyorsa biz de SVX yapabiliriz.” şeklinde devam etti.

Discovery SVX’in sert yapısı, Defender tanıtılana kadar onun boşluğunu da dolduruyor. McGovern “en yetenekli makine Defender olacak” dedi. Ancak Disocvery’nin de onun kadar yetenekli olduğunu ve o gelene kadar görevi Discovery SVX’in üstlendiğini söyledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin