Yeni Polo’nun Almanya konfigüratöründe giriş seviyesi Polo Trendline ‘ın kabini şaşırtıcı seviyede ‘boş’.

Giriş seviyesi Polo, Almanya’da da trendline olarak geçiyor ve 1.0 75 Hp motor ile sunuluyor. Ama bütün reklam ve tanıtımlarda gördüğümüz, rengarenk, her yeri teknolojiyle dolu, devasa ekranlara sahip Polo’nun yanında kendisini gördüğünüzde ‘buna para mı vereceğiz?’ sorusu direk aklınızda uyanıyor.

Kabinin tamamı ucuz plastik gibi gözüküyor. Üzerinde tuş bulunmayan direksiyon çok yabancı değil ama en acayibi radyonun bile opsiyonel olarak sunulması. Ülkemizde giriş seviyesi Polo Trendline ‘da standart olarak sunulan ‘Composition Color’ radyo €550 fiyat etiketiyle opsiyon listesinde yer alıyor. Manuel şanzımanın hemen önünde, manuel klima kumandaları dikkat çekiyor. Klima demişken lafın gelişi, yoksa ‘klima’ özelliği de opsiyonel. Klimanın olmayışıyla beraber biraz serinlemek için arka camları açmak isterseniz, arkadaki yolculara ihtiyacınız var çünkü arka camlar elektrikli değil.

Dışarıda ise gri renkle beraber 14 inçlik kapak jantlar bizi karşılıyor. Neyse ki kapak jantları ve değişik gri rengi dışında model dışarıdan reklamlardaki Polo’ya az da olsa benziyor. 13 bin euro fiyat etiketine sahip olan Polo’nun, Comfortline donanım seviyesi 15.150€’dan, Highline donanım seviyesi ise 18.000€’dan başlıyor. Bunlarda da pek çok opsiyonel özellik bulunduğunu söylemeden geçmeyelim.

Muhtemelen kimse Polo’yu bu kadar boş satın almıyordur. Ancak bu kadar boş bir araba sunuluyor olması oldukça şaşırtıcı. En azından radyo standart olabilirdi. Neyse ki ülkemize gelen giriş seviyesi Polo’lar bunlara bakıldığında oldukça ‘dolu’. Composition Color radyo ve usb girişi, 15 inç çelik jantlar, çok fonksiyonlu direksiyon gibi özellikler Trendline Polo’nun donanım listesinde bulunuyor. Ülkemizde giriş seviyesi 1.0 75 Hp manuel Trendline Polo’nun fiyatı ise 65 bin tl’den başlıyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin