İtalyan otomobil markası Fiat, 500 ailesine yeni bir üye ile tekrar merhaba diyor. Fiat 500 Dolcevita.

Günümüzde yerden yüksek araçların küresel pazarda muazzam bir şekilde artış göstermesi, elbette markaların dikkatini çekmiş durumda. Ancak diğer bir taraftan metropol insanının vazgeçilmezi küçük kompakt araç sevenlerinin sayısı da hatırı sayılır derecede fazla olduğunu bilmek gerekiyor.

Uzun süredir pazarın kaymağına ortak olan Fiat, 500 modeli ile ulaşılabilir ve sıra dışı tasarım diline sahip olmasıyla herkesi bir yere, kendisini bir yere koymak konusunda tüm savaşını veriyor. İşte Fiat 500 Dolcevita da bunlardan biri.

16 inçlik beyaz alaşım jantlar ve Skydome cam tavan ile farklı bir duruşu olan araca daha da yakından bakacak olursak, işlemeli 500 rozeti, kırmızı borulu ve hasırdan ilham alan orta kısmı olan fildişi renginde yeni Frau deri koltuklarının kombinasyonu ile, en başta da belirtmiş olduğumuz gibi kendini tasarım tarafında bambaşka bir yer konumlandırmış durumda.

Aracın kalbine bakıldığında ise 0.9 litrelik 85hp güç üreten üniteye ek olarak ayrıca 1.2 litrelik LPG destekli 69hp güç üreten ünite seçenekleriyle de sahip olunabilecek. 1.0 litreden daha düşük motor hacmine sahip olan araç görmeyeli ne kadar olduğunu hatırlayamasak dahi, ülkemiz vergi koşulları göz önüne alındığında, bu saatten sonra fazlasıyla aşina olacağımız açık ve net.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin