Kompakt otomobillerin geldiği son nokta Fiat Centoventi, Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı.

Araca ilk bakıldığında Panda’yı anımsatmıyor değil. Nitekim markanın esinlendiğini kendileri dahi saklamıyor. Fakat detaylara inildiğinde Panda kadar basit bir inovasyonun yer almadığını fark edebiliyorsunuz. 4U olarak adlandırılan program kapsamında, aracın tavanından jant kapaklarına, tamponundan dış kaplamasına kadar 4 ayrı seçenekle kişiselleştirilebiliyor olması, kompakt elektrikli araçlar arasında kendisini fazlasıyla sıyırmasına olanak sağlıyor.

Fabrika çıkış 100km menzil sunan araç, kullanıcının ihtiyacına göre sonradan satın alacağı bataryalar yardımıyla, kullanım ihtiyacına göre tak çalıştır özelliğiyle bu pilleri kullanıcı kendisi monte edebilecek. Bu sayede aracın menzili 500km’ye kadar uzarken, kısa menzilli seyahatlerde, kullanmadığınız pil için ekstra bir ağırlığa sahip olmayacaksınız. Bu da elbette enerji tüketiminde size menzil olarak geri dönecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Fiat 124 Abarth Rally sadece 124 adet üretilecek

3680mm uzunluğa 1527mm yüksekliğe sahip olan aracın yüklemek kapasitesi hakkında net bir bilgi sunulmuş olunmasa da, sürgülü arka koltuklar sayesinde yükleme kapasitesinin arttırılabileceği belirtiliyor. Resmi olmasa da yabancı bir iki site arka yolcu koltuklarının da aynı bataryalar gibi sökülüp takılabilir biçiminden dolayı, yükleme kapasitesinin daha da artabileceğini belirtiyorlar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin