Audi Sport’un yollarda yer alması mümkün olmayan serilerinden olmaya aday R8 LMS GT2 gün yüzüne çıktı. Teknik veriler ise inanılmaz!

Audi Sport’un geliştirmiş olduğu R8 platformu üzerine çıkılan aracı yollarda görmek pek mümkün olmayacak gibi gözükse de, detaylara inildiğinde bu durum aslında daha net anlaşılabiliyor. 640hp güç üreten 5.2 litrelik V10 ünitenin konumlandığı 1300 kilo dolaylarındaki aracın 0-100 hızlanması 5 saniyenin altında.

Tasarım tarafına bakıldığında bolca karbon detaylara yer verilen aracın, 1300 kilo seviyelerinde kalması saf performansının ortaya çıkmasında büyük rol oynamış gibi gözüküyor. GT3 ve GT4’ün aksine, menfezlerin sağ ve sol kısımda olması neticesinde, ünitenin soğutma ayağında da ek çalışma yapılmış olduğu net bir şekilde görülebiliyor. Ayrıca kabin içerisinde yer alan ekipmanlar ile de zaten standart bir yol aracı olmadığını ve olamayacağını anlamak mümkün.

Fiyat tarafında ise 300.000 – 350.000 Euro bandında olduğu belirtilirken, tasarım ve teknik detaylarından dolayı önümüzdeki dönemde GT serisini bolca işitiyor olacağımızı net bir şekilde ifade etmek mümkün gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin