1989 yılından günümüze hayatımızda olan Infiniti, Shanghai Otomobil Fuarı’nda yeni spor sedan concept aracını görücüye çıkaracak.

Nissan‘nın lüks markası olan Infiniti, ülkemiz topraklarında çok fazla ilgi çekememiş olsa da, Amerika ve doğduğu topraklar olan Uzak Doğu’da isminden oldukça söz ettiren bir marka olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Önümüzdeki Shanghai Otomobil Fuarı’nda yeni spor concept sedan aracıyla görücüye çıkacak olan Infiniti, 4 çeker sistemi ile birlikte tamamıyla elektrikle hareket etmesini sağlayacak bir üniteye sahip olacağı belirtiliyor. Marka bunu E-Power olarak tanımlıyor olsa da, en nihayetinde bir prototip olacağını unutmamakta fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Infiniti Q30 Test Sürüşü

Infiniti Yönetim Kurulu Başkanı Christian Meunier, “30 yıldır Infiniti, sürücüleri memnun eden ve güven veren yeni teknolojiyi tanıma konusunda bir üne sahiptir. Gelişen elektrifikasyon pazarında hızlı ve kararlı bir şekilde büyümenin temel amaçları” olduğu açıklamalarına yer vermiştir. Concept hali ile seri üretimden oldukça uzak deneysel bir çalışma olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak hızla yol alan markalar arasında, markanın bu aşamada nerede olduğu ise elbette soru işareti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin