Otomobil firmaları yeni modellerini geliştirirken farklı gövdelerde, farklı ekipmanları deneyebiliyorlar. Frankenstein gibi olan bu modeller genelde testler sonrasında parçalanıyorlar. Ama bu güzellik aralarından kurtulmayı başarmış.

Bir Ferrari koleksiyonerin sahip olduğu model kesinlikle türünün tek örneği ve bu özelliği şasi numarası, renk kombinasyonu ya da değişik bir opsiyonu gibi nedenlerden değil.

Otomobil sahibinin Ferrari Chat’de söylediğine göre model, LaFerrari’nin geliştirme modellerinden biri. V12 motoru taşıyan model, hibrit sisteme sahip değil. Normal üniteye sahip olmayan bu model trafiğe çıkamıyor, ancak pist gibi kapalı ortamlarda kullanılması için herhangi bir engel yok.

LaFerrari’nin V12’si 6.262 litre hacme sahip, 9 bin devirde 789 HP güç üreten motor, 700 Nm torka sahip. 458’in 4.5 litrelik V8’inden ve 562 HP gücünden sonra oldukça büyük bir farka sahip motorun en keyifli yanı sesi olsa gerek.

Notice anything different?! Other than the #V12 engine 😂 #Ferrari #458V12

Greg B. ⚫️🔵 (@gregb.23)’in paylaştığı bir gönderi ()

Satin siyah rengiyle oldukça çekici duran modelin dışı tamamen normal bir 458 gibi gözüküyor. Tek belirgin değişiklik motor kapağının yerinde durmasını sağlayan kilitler. Kabinin ise eklenen güvenlik anahtarları dışında normal bir 458’den farkı yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin