Koreli üretici Hyundai’nin kompakt crossover segmentindeki yeni temsilcisi Kona iki farklı batarya seçeneği sunacak ve 340 km menzile sahip olabilecek.

Koreli, Hyundai ve Kia gibi üreticiler son dönemde Alman rakiplerine göre büyük yol katettiler. Sundukları ‘oyuncakları’, bol ve pek çok farklı teknolojiye sahip modellerle müşterilerin ne istediğini biliyor gibi gözüküyorlar.

Hyundai, 2001’de Santa Fe ile girdiği SUV segmentinde, geçtiğimiz yıllarda tanıttığı Tucson ile büyük ölçüde dikkat çekmeyi başardı. SUV segmentindeki başarısına rağmen kompakt crossover segmentinde rol almayan Hyundai, geçtiğimiz yaz tanıttığı Kona ile bu açığını kapatacak.

Kona 1.0 ve 1.6 litrelik T-GDI motorlarda, manuel ve 7 ileri DCT şanzıman seçeneklerini sunacak. 177 beygirlik güçlü 1.6 litre T-GDI model dört tekerlekten çekiş sistemi de sahip olacak. Bunların hepsinin yanında piyasanın elektriğe ilgisini gören Hyundai, Kona’nın tamamen elektrikli versiyonunu da hazırlıyor.

Elektrikli Kona’nın giriş seviyesinde 40 ya da 50 kWh batarya sunulması bekleniyor. Biraz daha pahalı olacak olan diğer batarya seçeneğinin ise 64 kWh saate çıkacağı söyleniyor. Uzun menzilli batarya ile yaklaşık 340 km menzil sunabilen Kona, bu menzil ile giriş seviyesi Tesla Model 3 (350 km) ile hemen hemen aynı menzile sahip oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin