HR-V’ye kardeş mi geliyor?

Honda, kısa süre önce bir kompakt crossover konsepti tanıttı. Adı SUV RS olan otomobil, Nisan ayında Japon markanın yaptığı patent başvurularına bakılırsa üretime geçtiğinde ZR-V ismini taşıyacak.

Türkiye’de sadece HR-V ve CR-V ikilisi satılsa da Honda, dünya genelinde birçok farklı SUV modeline sahip. Ülkemize kısa süre önce giriş yapan Accord ile platform kardeşi olan Pilot gibi büyük seçeneklerden Güneydoğu Asya ve Güney Amerika pazarlarında mücadele eden BR-V / WR-V gibi makinelere uzanan bu geniş yelpaze yepyeni bir modele kavuşabilir.

Fotoğraflar, lansmanın gerçekleştirildiği Endonezya’dan geliyor. Yani Honda, ilk aşamada SUV RS konseptini sadece bu bölgelerde satmayı planlıyor olmalı. Honda City’nin Hindistan pazarından ülkemize getirildiği düşünülürse ve ZR-V olacağı düşünülen crossover’ın da Türkiye’de bir şansı var.

Tabii şu anda B crossover gibi düşünebileceğiniz Jazz Crosstar’ın varlığı, Honda Türkiye’yi tereddütte bırakıyor olabilir ancak şu anda bu otomobil için istenen 370.000 TL’lik etiket bazı B-SUV modelleriyle çakışıyor. City’ye yakın bir fiyatlandırma ile ZR-V gerçekten de başarılı olabilir.

Şu an için kabinden herhangi bir görsel paylaşılmadı fakat yeni Jazz’a çok benzer bir kokpit kullanılması ihtimali bir hayli yüksek. Tabii kaput altında yatan motor seçeneği de ya City’de görev yapan 121 bg’lik 1.5 i-VTEC atmosferik motor olacaktır ya da Jazz Hybrid’deki 109 bg’lik 1.5 hibrit ünite olacaktır.

Peki siz bu model Türkiye’de satılsa tercih eder miydiniz? ZR-V sizce ne kadar olmalı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin