Giriş seviyesi premium SUV sınıfında yer alan BMW X1, elektrik ünite kombinasyonu ile geleceğe hazır gibi gözüküyor.

Alman otomobil üreticisi BMW, Amerika ve özellikle Avrupa pazarında hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşan BMW X1’in kalbine elektrik ünitesi yerleştirerek, meraklılarının karşısına çıkmış durumda. Tasarım anlamında bildiğimiz BMW çizgileriyle çıkan aracı farklı kılan elbette ünitesi.

1.5 litrelik benzinli ünite 125hp 220nm tork güç üretirken, 9.7 kWh brüt kapasiteli bataryası ise 95hp güç ile destekliyor olacak. 50 kilometreden fazla menzil sunacak olan bu batarya kombinasyonu ile aracın toplam gücü 220hp 385nm torka ulaşıyor olacak.

BMW X1 ile M versiyonu kullanıcılarının beğenisine sunulacak olunan aracın özel mavi rengi o nedenle dikkatlerden kaçmıyor. M kaliperler ve spor süspansiyonların her zamanki gibi aracın iskeletinde yerini alırken, bu sayede giriş seviyesi SUV olan premium BMW X1 ile artık aracın sportiflik yönü de vurgulanıyor olacak. Fiyat konusunda ülkemiz cephesinde şimdilik bir gelişme söz konusu olmasa da, aracın okyanus ötesi topraklarda üretilmesi neticesinde uygulanan ek vergiler, aracın fiyatının düşük hacimli bir üniteye sahip olmasına rağmen fiyatının ne yazık ki bir hayli yüksekte tutacağını ne yazık ki belirtmek gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin