Bu yıl sonuna kadar tanıtılması bekleniyor

Mercedes’in yeni A Serisi Hatchback’i tanıtmasının ardından gözler ilk kez tanıtılacak olan A Serisi Sedan’a çevrildi. A Serisi Sedan, fiyat olarak CLA’nın altında bulunacak. Daha pratik ve tam anlamıyla bir sedan olacak olan model Mercedes’in giriş seviyesi sedan modeli olacak. Modelin tanıtılmasına sadece aylar kaldı ancak Motor1.com Italy tarafından hazırlanan render görüntüler gerçek modele çok benziyor gibi gözüküyorlar.

CLA’nın akıcı tavan çizgisini normal sedan hatlarıyla değiştiren model ilk kez geçen sene Concept A Sedan olarak duyurulmuştu. Ön yüzü hatchback versiyon ile paylaşacak olan modeli daha önce kamuflajlı olarak pek çok kez görmüştük.

Yükselen tavan çizgisiyle beraber A Serisi Sedan’ın CLA’dan daha geniş bir kabin sunacağı aşikar. Ayrıca sedan gövdeyle hatchback versiyondan daha geniş bir bagaj hacmi de sunacak olan model doğru fiyatlandırma ile en mantıklı giriş seviyesi Mercedes olarak karşımıza çıkabilir. Ayrıca CLA’nın yeni jenerasyonda, yeni gelecek olan AMG GT Sedan’a benzeyerek daha üst segment bir hava kazanacağı düşünülüyor. Bu da hem fiyatının artması, hem de tasarım ve karakterinin daha sportif bir hale gelmesi anlamına geliyor.

Motor seçeneklerini de hatchback kardeşi ile paylaşacak olan modelin kabini de yine aynı detaylara sahip olacaktır. Ayrıca geçtiğimiz günlerde kameralara yakalanan prototipten yola çıkarak en azından AMG A35 türevini de sedan gövdede görebileceğimizi söyleyebiliriz. Modelin yılın ikinci yarısında tanıtılması bekleniyor. Ayrıca bir de uzun şasili versiyonu hazırlanacak ama sadece Çin pazarında satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin