Sıra A Serisi Sedan’da

Mercedes, geçtiğimiz günlerde yeni A Serisi’nin hatchback versiyonunu tanıttı. Bu da sıranın bu jenerasyonda ilk kez sunulacak olan Sedan versiyona geldiği anlamına geliyor. Modeli merakla beklerken belki de aklınıza hiç gelmemiş olan AMG versiyon kameralara yakalanıyor.

Yeni A Serisi’nde Sedan gövdeyle beraber ilk kez sunulacak olan bir diğer seçenek ise AMG A35. A45’in altında bulunacak biraz daha güçsüz bu versiyon Sedan gövde de sunulacak gibi gözüküyor. Ön tampondaki devasa hava girişleri, daha alçak gövdesi ve delikli fren diskleri bize prototipin bir AMG modeli olduğunu düşündürüyor. Arkadaki çift egzoz çıkışları oldukça küçük görünse de üretim versiyonunda tampon eklerinin arkasında kalacağını hatırlatalım.

A35 de, büyük ihtimalle A45 gibi 2 litrelik 4 silindirli turbo motoru kullanacak. Yaklaşık 300 beygir civarında bir güce sahip olması beklenen model yeni 48 voltluk mild hibrit sistemden faydalanabilir. A35’in 300 Hp civarına oturması ise A45’in sınırları zorlayıp çok daha güçlü bir şekilde ortaya çıkmasına imkan veriyor. Tabi bununla beraber bulundukları fiyat bantları da değişecektir.

Bir AMG modeli olarak tabiki kabin biraz daha sportif olacaktır. Spor koltuklar, kırmızı emniyet kemerleri, kırmızı dikişli spor direksiyon gibi detaylar hepimizin beklediği özellikler. Ancak A45’e göre hem görünüm, hem şasi, hem de donanım açısından tam olarak hangi konumda bulunacağıyla ilgili şimdilik kesin bir bilgi yok. Özellikle 4Matic sisteme sahip olup olmayacağı önemli bir soru işareti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin