Aynı prototipi daha önce de görmüştük ama bu sefer dikkat çeken farklı bir detay var.

Ford, yeni jenerasyon Focus’un testlerine Nürburgring’de devam ediyor. Daha alçak gövdesi, büyük jantları ve agresif tamponlarıyla ST veya ST-Line olduğunu düşündüğümüz prototipi geçtiğimiz ay, yine Nürburgring’de görmüştük.

Model hala büyük ölçüde kamuflajlı. Normal gövde panellerinin üstüne ek yapılarak ve bolca kaplama ile prototip gövdesini gizliyor. Ama saklanamayacak ya da saklanmak istenmeyen detaylar da var. Tamponlarda yer alan hava girişleri ve sportif tasarımı gözden kaçmıyor.  Büyük jantlar, spoiler ve çift çıkışlı egzoz ucu ise Ford’un ST modellerini çağrıştırıyor.

Focus ST SW, hem dizel hem de benzinli olarak sunuluyor. Gördüğümüz prototip bu modelin yeni jenerasyondaki hali olabilir. Ya da Ford’un kullanmaya başladığı ST-Line donanım seviyesi için bir hazırlık da olabilir. Ama Nürburgring’de bu kadar uzun süreli yapılan çalışmalardan yola çıkarak büyük ihtimalle ST modelle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.

Videoda göze çarpan bir diğer detay ise gündüz farları. Önceki fotoğraflarda gündüz farları aktif olmadığı için mi bilmiyoruz ama Volvo’da kullanılan ‘Thor’un Çekici’ şeklindeki gündüz farları gözümüze çarpmamıştı. Önceki fotoğraflarda da farların ortadan geçen bir çizgiyle bölündüğünü görmüştük. Bu videoda ise bu çizginin gündüz farı olduğunu görüyoruz. Biz sizin için videodan bir kaç kare aldık ancak, videoyu yavaşlatarak izlerseniz daha net fikir sahibi olabilirsiniz.

Focus önümüzdeki yıl tanıtılacak. Ancak görünen o ki, seneye kadar modelin daha pek çok detayı kameralara yakalanacak. Yeni Focus’ta her zaman ki hatchback,sedan ve station wagon gövdelere bir de yeni crossover benzeri ‘Active’ versiyon eşlik edecek. Yeni Focus ile ilgili diğer detaylar ve diğer prototiplerin fotoğrafları için önceki haberlerimizi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin