Fisker Ocean CES fuarı öncesi gün yüzüne çıktı. 37.000$ fiyat bandına sahip olacak aracın detayları ise oldukça ilgi çekici.

Ülkemizde Fisker markasını bilenler sınırlı olsa da, özellikle üretildiği topraklarda ciddi anlamda takip edilen markaların başında geldiğini en baştan belirtmekte fayda var. Öyle ki Fisker Ocean ile markanın adını bundan sonra sıklıkla duyacağız gibi gözüküyor.

482 kilometre menzile sahip olacağı belirtilen aracın 0-100 km/s sürate 2.9 saniyelerde ulaşması akıllara elbette Tesla Model S Performance versiyonunu getirmiyor değil. Ancak elbette Tesla’nın yazılımı kullanıcı deneyimi konusunda dahi çok ileride olduğunu düşünecek olursak, Fisker Ocean korkutucu rakibi olmayacaktır.

Ancak aracın gelecek yıl siparişlerini alacağı ve 2022’de dağıtıma başlanacağını düşünecek olursak, zamanın her şeye gebe olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 37.000$ dolaylarında olacağı belirtilen fiyat etiketiyle ise rakiplerinin çemberini daraltmak isteyen markanın, aynı fiyatın sürdürülebilir olduğunu gelecek sene siparişler alınmaya başlandığında her birlikte görüyor olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin