Çinli Wanxiang firmasının 2014 yılında Fisker markasını satın almasıyla, agresif bir şekilde piyasaya giriş yapan Fisker, yeni Karma Revero ile artık daha hızlı.

Bu yıl içerisinde Shanghai Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkması beklenen yeni Fisker Karma Revero’nun kaputun altında ise süpriz bir isim var. 3 silindirli çift turbo (namı değer twin turbo) BMW‘nin üretmiş olduğu üniteyi kaputunun altına koyacak olan marka, bu sayede çok teknolojik ve artık çok daha hızlı olacak. Lithium-ion batarya ve Bmw’nin arkadan itişli olarak güç ünitesinin kombinasyonuna kavuşacak olan yeni Fisker Karma Revero’nun ise fabrika değerleri ise oldukça iddialı.

Yeni Fisker Karma Revero hakkında çok fazla bir detay sunulmuş olmasa da, 0-100 hızlanma değerlerinin sadece 4.5 saniye olduğu belirtilmekte. İki adet elektrikli ünite ve 2.0 litrelik çift turbo benzinli ünite kombinasyonu ile 403hp güç elde edilecek aracın, bu yıl içerisinden Shanghai Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması planlanıyor. Direkt olarak üniteleri sebebiyle Tesla’nın rakibi olamasa da, performans değerleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardığını belirtmekte fayda var.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin