Elektrik ünite ve bataryalarının günden güne gelişmekte olduğu günümüzde, Seat markasının geri kalacağı elbette düşünülemezdi..

Smart City Expo Dünya Kongresi’nde detaylarıyla gün yüzüne çıkan Seat Urban Mobility, metropol trafik karmaşasının ortasında kalanların can yeleği olacak gibi gözüküyor. Seat, Kongre’de gelecek stratejisinde önemli rol oynayan ve bu konuyla ilgili çalışmalarını yürütecek olan stratejik iş birimi SEAT URBAN MOBILITY’yi tanıttı. Kongre’de ayrıca markanın 70 yıllık yakın tarihinde bir ilk de gerçekleşti; e-Kickscooter konsept modeli ve tamamen elektrikle çalışan e-Scooter konsepti tanıtıldı.

Hem özel kullanıcılar hem de filo müşterilerinin hedeflendiği e-Scooter konsepti, 240 Nm’lik bir tork değerine sahip. 125cc’ye eşdeğer, 7 kW motorla donatılan e-Scooter, sadece 3.8 saniyede 50 km/s hıza ulaşabilecek ve tek şarjda 115 kilometre yol alabilecek. Ayrıca, Seat’ın Smart City Expo Dünya Kongresi’nde tanıttığı bir yenilik ise yeni nesil e-Kickscooter oldu. İlk olarak 2018 yılında sunulan ve bugüne kadar 10 bin adetin üzerinde bir satış adedine ulaşan SEAT EXS’in yeni nesli e-Kickscooter konsepti, çok daha yüksek kapasiteli bir aküyle donatılmış ve 65 km’lik bir menzile sahip olduğunu bilmekte fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin