Ana Sayfa En Yeniler PSA grubundan Opel Corsa’ya sil baştan!

PSA grubundan Opel Corsa’ya sil baştan!

0

Sıklıkla kamuflaj örtüsü altında yüzünü gösteren Opel Corsa, Frankfurt Otomobil Fuarı öncesi görüntüleri sızdırılmış durumda.

Önümüzdeki Eylül ayında düzenlenmesi beklenen Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkması beklenen yeni Opel Corsa’nın görüntüleri sosyal medya üzerinden sızdırılmış durumda. PSA grubunda yer alan diğer üyeleri oldukça andıran araç elbette bir çok kimseyi şaşırtmıyor. Her ne kadar Peugeot 208’e fazlasıyla göndermeler yapmış olsa da, bir o kadar da DS3 esintileri ile karşılaşmakta mümkün.

Peugeot 208’in alt yapısını kullanması neticesinde tamamıyla yeni bir Opel Corsa olarak karşımıza çıkan araç, elektrikli ünite seçeneği ile CMP platformunun avantajlarını kapmış gibi gözüküyor. Özellikle kabin içerisinde Peugeot ve DS grubundan fazlasıyla benzer noktalara sahip olan aracın, multimedya ve vites ünitesi hakkında konuşacak sanırım çok fazla bir şey yok gibi.

980kg dolaylarında olması beklenen en baz paketin, yakıt tüketimi tarafında da ayrıca iddialı bir şekilde gün yüzüne çıkacağı belirtiliyor. PSA’nın PureTech ünitelerine sahip olacak aracın, gelecekte tamamıyla elektrikli bir üniteye kavuşması neticesinde WLTP değerleri buna ne cevap verecek, elbette ayrı bir merak konusu olacaktır.

Bu yılın son çeyreğinde daha fazla detaylara ulaşabileceğimiz aracın ülkemiz cephesinde de fazlasıyla ilgi görmesi elbette kaçınılmaz olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Yeni Opel Corsa gün yüzüne çıktı.. Video içerir!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin