Alman otomobil üreticisi Bmw, 35 yıl önce gün yüzüne çıkardığı 4 kapılı ilk performans spor  aracı M5, 35. yıl dönümünde artık daha güçlü.

5 nesil boyunca her zaman ilgi odağı olmayı başaran Bmw performans M serisi, 6. nesli ile tasarımından ziyade, 350 adet olan sınırlı üretimi ve sahip olduğu performans ünitesi ile küresel anlamda dikkatleri üzerine çekecek gibi.

Tasarım anlamında özel gri M jantlar ve özel M tamponları sonrası kabin içerisine baktığımızda ilk dikkatimizi çeken detay elbette altın rengi diyebileceğimiz konsol ve multimedia ekranının çerçevesinin daha incelmesi öncelikli olarak dikkatleri üzerine toplayan detaylardan olduğunu belirtebiliriz.

Sadece 350 adet olan üretim ile birlikte her aracın kendine ait özel 1/350 gibi özel bir sıra numarasına sahip olacak Alman performans M5 serisinin kaputunun altı elbette dikkat çekici. V8 ünite 625hp ve tam 750nm tork güç üretirken, bu performans değerleri sonucunda 0-100 km/s sürate 3.3 saniye çıktığı belirtilmekte. Bu değer günümüzde bir çok elektrikli üniteden bile çok daha iyi neredeyse.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin