1940’lı senelerden günümüze bir çok pick up serisi ile karşımıza çıkan Chevrolet, HD 2020 ile artık çok daha modern bir tasarım çizgisi sunacak.

2018 başlarında casus görüntüleri ile karşımıza gelen Chevrolet HD 2020, diğer HD serisinde olduğu gibi büyük ızgaraları ile aracın tasarımın çok daha yuvarlak ve iri olacağının göstergesiydi.

Baş mühendis Jaclyn McQuaid ” Ağır hizmet veren müşterilerinin, orta yada hafif ölçekli kullanıcılara nazaran, ne istediklerini çok iyi bildiklerini, çekme teknoloji konularının yanı sıra entegre Bedstep gibi yeni özellikler içeren, onlar için özel olarak tasarlanmış ağır hizmet tipi bir kamyon ürettik ” açıklamasında bulunmuştur.

Marka yetkilileri Silverado 1500’ü andırsa da, tüm parçaların HD 2020 için özel ürettiklerini belirtmektedir. Teknik detaylara baktığımızda 2020 Chevrolet Silverado HD’nin kaputu altında iki yeni güç aktarma sistemi seçeneği var. Doğrudan enjeksiyonlu altı vitesli bir benzinli motor ve V8 Duramax dizel bir ünite yer almakta ve şanzıman olarak yeni 10 ileri Allison şanzımana yer verildiği belirtilmekte.

Tasarım anlamında çok söylenebilecek bir şey yok. Keza görüntülerde gölge oyunları oldukça fazla. Geniş krom parçalar ve marka logosunun yer aldığı ön profil, aracın ön yüzünün dik bir profil sergilemesiyle, neredeyse bir dev olarak nitelendirilebilecek bir tasarım sergilenmiş. Resmi açıklama doğrultusunda, aracın 2019’da satışa sunulması planlanıyor olsa da, ülkemiz topraklarında göremeyeceğimiz araçlar sınıfında yerini korumaya devam edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin