Lamborghini Urus, Bentley Bentayga gibi lüks modellerle bir arada üretilecek Touareg’in 3. jenarasyonu yolda.

Güncel Touareg uzun süredir pazarda ve artık modelin 3. jenerasyonu için vakit yaklaştı, kendisini kamuflajsız görmek için ise çok fazla beklemeyeceğiz. Dün gerçekleştiren T-Roc tanıtımında, VW yönetiminden Herbert Diess, modelin tanıtımının kasımdan önce yapılacağını duyurdu.

Modelin üretimi Bratislava, Slovakia’da lüks kardeşi Audi Q7 ile beraber yapılmaya devam edecek. Ayrıca bu bant Porsche Cayenne ve Bentley Bentayga gibi lüks modellere de ev sahipliği yapıyor. Bunların hepsine bir de Lamborghini Urus eklenecek. “Bizim Touareg ile Urus aynı bantta üretiliyor!” gibi cümleler kulağınızda canlandı mı?

Beşlinin en ucuzuna dönecek olursak Touareg, yeni gövdesinde kapsamlı görsel değişiklikler geçirecek. En belirgin değişiklik ise modelin ön tarafında olacak. Arteon’a benzer şekilde farlar ızgarayla birleştirilmiş ve boyut olarak ise biraz daha büyüyen Touareg, yeni teknolojiler sayesin de biraz da olsa zayıflayacak.

Artan boyuttan bahsetmişken genişleyen iç mekandan da bahsetmeden geçmeyelim. VW’nin en lüks modellerinden biri olarak geçen Touareg buna uygun bir fiyat etiketine sahip ve VW’nin sunabildiği herşeyi üstünde barındırıyor. Bolca yumuşak materyal; dijital kadranlardan, hareketle kontrole kadar bütün teknolojik ekipmanlarla beraber kabinde bizi karşılayacak.

Pazardan pazara değişmekle beraber kaputun altında 4 veya 6 silindirli, TSI ve TDI seçenekler yer alacak. GTE versiyon da ilk günden itibaren olmasa da piyasada olacak. 4 Motion çekiş sistemi ise standart olacak. Bu seçeneklerden hangilerinin ülkemize geleceği ve fiyat etiketinin ne olacağı henüz belli değil.

Kaynak: Motor1.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin