BMW M, Mercedes-AMG’nin Project One’ına rakip olacak bir hypercar hazırlamaya hazır ancak, üst yönetimden onay almayı bekliyorlar.

Mercedes-AMG, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 2 milyon poundluk hypercarı tanıttı. 2019 yılında yollarda olacak olan model, F1’den taşınmış 1.6 litrelik turbo motorla birleştirilmiş hibrit sistemden 992 hp güç alıyor. Diğer detaylar için haberimizi okuyabilirsiniz.

BMW M yöneticisi Dirk Hacker, “Bağımsız bir model hazırlamak istiyoruz ancak şu anda pazarın böyle bir modele ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz…””…Firma olarak, bir hypercar üretmekten çok geleceğe dönük mobilite üzerine odaklanmış durumdayız. Ama dürüst olmamız gerekirse böyle bir karar alırsak bunu yapabilecek kapasiteye sahibiz.”dedi.

BMW’nin daha önce Le Mans’a dönüş için ekipler görevlendirdiği ama daha sonra, bütçesini ve dikkatini Formula E’ye yönlendirdiğini biliyoruz. Bunun üzerine Hacker, elektrikli bir halo modelin çekici geldiğini söyleyerek, “Formula E bizim için çekici olabilir. Yarışmak M modellerinin kökenlerinde yatıyor.” dedi. BMW, 2025’e kadar elektrikli otomobil sayısını 12’ye çıkarmayı hedefliyor. Elektrikli modellerdeki artış, M bölümünden gelecek elektrikli bir halo model ihtimalini arttırabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin