Wagon otomobillerin her zaman çirkin olması gerekmediğinin bir kanıtı.

‘Shooting brake’ gövde biçimi son zamanlarda unutulmaya yüz tutmuş bir tasarım. Ama Zagato gibi yetenekli tasarımcılar, 2 kapılı wagonu oldukça etkileyici bir şekilde hayata döndürüyor.

Modelin ortadan arkaya doğru devam eden cam ile bölünmüş tavanı dahil bütün gövde panelleri karbon-fiberden üretilmiş. Arkaya doğru uzayan tavan dışında, yine 2 kapılı grand tourer ile karşı karşıyayız. Modele özel hazırlanmış valiz setinizi ve diğer kargolarınızı, genişletilmiş yükleme alanına elektrikli bagaj kapağını kullanarak yerleştirebiliyorsunuz.

Modeli yollarda görmemiz ise oldukça nadide bir durum olacak. Shooting Brake de, Coupe ve Volante modellerinde olduğu gibi yine 99 adet üretilecek. Zagato’nun türevleri arasında en özel olanı ise 28 adetlik üretim sayısıyla Speedster versiyon olacak. Modellerin hepsi karbon fiber gövdeleriyle Vanquish S üzerine kuruluyor. 580 beygirlik atmosferik V12 motor hepsinde aynı şekilde yer alırken, adaptif süspansiyonlar gövdeye göre tekrar ayarlanıyor.

Zagato’dan alınan bilgilere göre, cebi oldukça derin bir kaç kişi bütün gövde tiplerinden birer tane sipariş vererek koleksiyon hazırlığı yapıyorlar. Söylentilere göre talebin çok fazla olması nedeniyle üretim sayıları belki arttırılabilir ancak, Aston Martin toplam model sayısını 325 adette sınırlı tutmayı düşünüyor. Dört seçeneğin en kullanışlısı olan Shooting Brake, 2018 yılında üretime girecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin