8 Serisi’ni pek çok kez kamuflajlı veya konsept olarak gördük. Model sportif kardeşi Z4 ile beraber BMW’nin son dönemdeki en ilgi çekici modellerinden biri. Modelin üretime hazır versiyonunu ise ilk kez bu fotoğraflar ile görmüş oluyoruz.

8 Serisi, konsept haliyle karşılaştırıldığında çok daha evcil gözüküyor ama hala oldukça ümit verici bir tasarıma sahip. Daha normal bir ön tampon ve sinyal lambalarına sahip aynalar eklenmiş olsa da, büyük krom ızgara ve ince far tasarımı hala olduğu gibi duruyor.

Sportif tasarım arka tarafta devam ediyor. Arkadaki büyük hava çıkışları fonksiyonel mi bilmiyoruz ama oldukça iyi gözüktükleri bir gerçek. Ayrıca öndeki ince far tasarımı stoplara da taşınmış. Bagaj üstündeki ince spoiler ve çift büyük egzoz çıkışları sportifliği destekleyen detaylardan.

Fotoğrafların çözünürlüğü oldukça düşük olsa da, model 850i ve XDrive logolarını taşıyor gibi gözüküyor. Kaputun altında tam olarak ne bulunuyor bilmiyoruz ama 750i’yi göz önüne aldığımızda 4.4 litrelik TwinPower V8 motorun bulunması oldukça büyük bir ihtimal. 750i’de 445 hp güç ve 648 Nm tork sunan bu motorun 8 Serisi’nde nasıl rakamlar sunacağını henüz bilmiyoruz.

BMW 8 Serisi Coupe, bu yıl üretime girecek ve onu convertible versiyonu takip edecek. BMW M müdürü Frank van Meel’in söylediğine göre ayrıca bir de M8 versiyonu bulunacak ve 600 beygirlik M5’ten daha güçlü olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin