Yine 6 silindirli bir versiyonu olacak

Toyota, önümüzdeki haftalarda Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez Supra’yı gözler önüne çıkaracak. Cenevre’de göreceğimiz örnek muhtemelen seri üretimi yapılacak standart versiyon olmayacak. Ama bunun öncesinde bir Japon otomobil dergisinden sızdırılan bilgiler ile yeni Supra’nın teknik detayları ortaya çıkmış oldu.

Toyota bilgileri henüz doğrulamasa da, Best Car dergisinin Mart ayı baskısındaki veriler şu şekilde. 3 litrelik sıralı altı silindire sahip model, 330 Hp güce ve 450 Nm torka sahip olacak. Overboost fonksiyonu ile 50 Nm daha üretebilen motor, Yeni Supra’yı 0’dan 100’e 3.8 saniyede taşıyor ki bu değer onu PDK şanzımanlı 911 Carrera S’e rakip yapıyor. Gücün 8 ileri otomatik şanzıman ile aktarıldığı söyleniyor ve manuel şanzıman ile ilgili henüz bir bilgi yok.

Bu motor ve şanzıman birlikteliği size BMW Grubu’ndan tanıdık geliyor olabilir. Modeli takip edenler Yeni Supra’nın, Z4 ile aynı platformu paylaştığını biliyorlardır. Bu da motor seçeneklerinin de büyük ölçüde Z4 ile paylaşılacağı anlamına geliyor. 6 silindirli versiyonun yanında ayrıca 4 silindirli seçenekler de sunulabilir.

Ayrıca sızdırılan bilgilerde modelin 4.38 metre uzunluğa, 1.86 metre genişliğe ve 1.29 metre yüksekliğe sahip olduğu söyleniyor. Yerini aldığı Supra düşünüldüğünde model 14 cm daha kısa ve 4.5 cm daha geniş. Ayrıca 6 silindirli motoruyla yaklaşık 1,500 kg ağırlığı olan model önceki Supra’dan 14 kg daha hafifken, Toyota GT86’dan 250 kg daha ağır.

Çeşitli render fotoğrafları hazırlanan ve bolca casus fotoğrafı olan modelin görüntüsü büyük ölçüde belli. Supra sadece coupe olarak sunulacakken, kardeşi Z4 cabrio olarak satışta olacak. Z4’ün önümüzdeki yıl showroomlarda olması beklenirken, Supra 2019’un ikinci yarısından önce satışa çıkmayacak gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin