Zerafet, dinamik ve sportif çizgilerin premium çatısı altında toplandığı BMW 8 Serisi Convertible gün yüzüne çıktı.

Yeni BMW 8 serisi cabrio, geliştirilen kumaş soft-top tavanı, dinamik yapısı ve alçak olması, sportif yapının bir kez daha vurgulanmasında önemli rol oynuyor. Lüks otomobil portföyünün genişlemesi, BMW’nin uzun vadeli büyümesini güvence altına almak için NUMBER ONE> NEXT stratejisinin bir parçası olarak belirlediği geleceğe odaklı alanlardan biridir. Yeni BMW 8-Serisi Cabrio’nun ayırt edici karakter profili, bu pazar segmentinde özellikle çekici bir işaretçi koymasını ve bu süreçte yeni hedef grupları kazanmasını sağlıyor. 

BMW 7 Serisi Sedan’ın geleneksel doğum yeri olan Bavyera tesisleri, lüks otomobillerin üretiminde olağanüstü uzmanlığa sahip ve artık Yeni 8 serisine de ev sahipliği yapmış olacak. Yeni 8-Serisi Cabrio’nun tasarımından önce boyutlarına bakacak olursak; Uzunluğu 4.843 mm, genişliği 1.902 milimetre ve yüksekliği 1.339 milimetre, 2.822 milimetre dingil mesafesi ve iz genişliği 1.619 milimetre (ön) ve 1,642 milimetre (arka), boyutları ile tek kapılı bir otomobil için oldukça cesur ölçülere sahip olduğunu görmekteyiz. Bu arada ölçüler neredeyse BMW 8 Serisi Coupe ile aynı olduğunu belirtmekte fayda var.

Tasarım anlamında krom ön böbrekler, 7-serisinin premium çıtasından bir parmak bal çalmış gibi gözüküyor. Tamponda yer alan geniş hava ızgaraları ile fren disklerine ayrıca hava akımı oluşturulurken, hemen teker hizasında A sütunun altında, hava tahliye kanallarını belirgin bir şekilde gözlemleyebiliyorsunuz. Aracın genel kaslı ve dinamik yapısı hakkında tekrar tekrar konuşmaya gerek yok. Nitekim aracın arkasına geldiğimizde, 8 serisi coupe tasarımının izlerini haklı olarak, bu araçta da gelmiş olduğunu görüyoruz. Kabin içerisinde Bowers&Wilkins ses sistemi 1375watt ses gücüyle bizi karşılarken, tasarım anlamında Coupe ezgilerinin fazlasıyla yer aldığını görebilmekteyiz.

Motor şanzıman tarafına baktığımızda,

BMW M850i ​​Cabrio, 8 silindirli (V8) benzinli ünite 530hp güç üretirken dizel cephesinde ise,  BMW 840d xDrive Cabrio’nun kalbinde yer alan altı silindirli dizel motoru, 320hp güç üretiyor olacak. 0-100 hızlanması 3.9 saniye olarak belirtilirken, ortalama yakıt tüketimi ise 10 litre dolaylarında olduğu belirtilmektedir. Şanzıman tarafında ise, diğer BMW otomobillerinden yabancı olmadığımız 8 kademeli steptronic şanzıman karşımıza gelmekte. Fiyat konusunda doğduğu topraklarda dahi henüz bir rakam biçilmiş değil. Ancak ülkemizde bol sıfırlı bir rakamla karşımıza geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin